Recepta na gładkie stopy

Sekretem posiadania gładkich i miękkich stóp jest usuwanie z nich zrogowaciałego naskórka. Samo usuwanie jednak nie starczy - przeczytaj, jakie zabiegi musisz wykonać dodatkowo, by cieszyć się pięknymi i zadbanymi stopami!

Pierwszym krokiem jaki powinnaś wykonać, jest regularne usuwanie zrogowaciałego naskórka z pięt i podeszwy. Najlepiej jest to robić conajmniej dwa razy w tygodniu. Sprawdzonym i skutecznym sposobem jest użycie tradycyjnego pumeksu. Jeśli nie lubimy używać pumeksu, możemy zastosować nieco kosmetyków. Obecnie w drogeriach i aptekach zakupić można specjalne preparaty złuszczające, zawierające grube drobinki ścierne (peeling).

Zanim jednak zetrzesz stary naskórek, stopy warto jest długo wymoczyć w wodzie z dodatkami soli lub olejków. Dopiero gdy naskórek będzie dobrze wymoczony, możemy rozpocząć zcieranie naskórka.

Natura obdarzyła nas stopami, które na piętach i podeszwie mają grupszą warstwę suchej skóry. Miejsca te powinny być smarowane kremami nawilżającymi - w razie potrzeb nawet dwa razy na dobę! Jeśli pięty są popękane, wówczas powinnaś udać się do apteki lub drogerii w poszukiwaniu specjalnego kremu na spękane pięty.

Aby uchronić stopy przed nadmiernym poceniem się, możesz użyć kosmetyków dezodorujących, które ograniczą nadmierną pracę gruczołów potowych i zahamują powstawanie przykrego zapachu.

Po wykonaniu wszelkich czynności możesz przystąpić do wykonania pedicuru. Więcej na ten temat już wkrótce w naszym serwisie!

Dodaj swoją opinię:

Imię:
Treść opinii (max 1000 znaków):
Zabezpieczenie przed spamem. Odpowiedz na proste pytanie:
ile to jest: sześć plus dwa (wpisz tylko cyfrę)
Token

Ostatnio komentowane

Jak wykonać elegancki makijaż ust?

Artykuł bardzo przydatny ;) Chociaż ja zrobiłam makijaż permanentny ust i nie mam już takich problemów. Robiła mi właśnie usta ... Zobacz

Jak wykonać elegancki makijaż ust?

Ja już wiem co trzeba robić, ale artykuł na pewno przyda się wielu kobietom. Mi udało się namówić koleżanki na kurs kosmetyczny w ... Zobacz

Dieta pomarańczowa

nazwa owocu - pomarańcza pomarańcz to kolor Zobacz

copyright © 2012 DietaStart.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.